יתד
סמל למ״ס 1227 · יהודי · מושב · מחוז הדרום · מועצה אזורית אשכול · אוכלוסייה 780 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש ביבי 56.5% (ארצי 44.0%), ירידה של 4.8 נקודות מאז 2022; הליכוד הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | יתד | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הליכוד | 34.2% | 20.5% | 838174 | 199 מתוך 1,192197 מתוך 1,03869 מתוך 261 |
| ישר! | 17.0% | 16.1% | 423650 | 686 מתוך 1,192668 מתוך 1,038131 מתוך 261 |
| ביחד | 8.9% | 9.3% | 453753 | 654 מתוך 1,192652 מתוך 1,038120 מתוך 261 |
| עוצמה יהודית | 8.6% | 5.7% | 736963 | 321 מתוך 1,192319 מתוך 1,03897 מתוך 261 |
| ישראל ביתנו | 7.4% | 5.9% | 919292 | 108 מתוך 1,19285 מתוך 1,03822 מתוך 261 |
| הציונות הדתית וזהות | 7.1% | 5.1% | 777378 | 275 מתוך 1,192273 מתוך 1,03855 מתוך 261 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 5.4% | 2.7% | 878585 | 139 מתוך 1,192139 מתוך 1,03837 מתוך 261 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 5.1% | 1.7% | 908892 | 118 מתוך 1,192116 מתוך 1,03820 מתוך 261 |
| הדמוקרטים | 4.8% | 6.4% | 464154 | 638 מתוך 1,192607 מתוך 1,038120 מתוך 261 |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.9% | 0.2% | 949392 | 68 מתוך 1,19267 מתוך 1,03820 מתוך 261 |
| ש״ס | 0.6% | 5.3% | 575154 | 487 מתוך 1,192475 מתוך 1,038117 מתוך 261 |
| יהדות התורה | 0.0% | 5.5% | ––– | ––– |
| הרשימה המשותפת | 0.0% | 8.8% | ––– | ––– |
| רע״ם | 0.0% | 5.9% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.0% | 0.8% | ––– | ––– |
| גוש ביבי | 56.5% | 44.0% | 676363 | 388 מתוך 1,192385 מתוך 1,03896 מתוך 261 |
| גוש השינוי | 38.1% | 37.8% | 443852 | 663 מתוך 1,192641 מתוך 1,038125 מתוך 261 |
| המפלגות הערביות | 0.0% | 14.7% | ––– | ––– |
| לא התחייבו לגוש | 5.4% | 2.8% | 878585 | 144 מתוך 1,192143 מתוך 1,03837 מתוך 261 |
| אחוז הצבעה | 79.6% | 78.0% | 626458 | 446 מתוך 1,192373 מתוך 1,038107 מתוך 261 |
| קולות כשרים | 336 | 5,690,682 | 242734 | 900 מתוך 1,192756 מתוך 1,038172 מתוך 261 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 55.5% | 36.6% | 0.0% | 7.9% | 74.2% | 164 | האיחוד הלאומי-מפד״ל 28.7% |
| 2009 | 77.9%▲22.4 | 21.8%▼14.8 | 0.0%±0.0 | 0.0%▼7.9 | 84.0% | 298 | ש״ס 31.2% |
| 2013 | 67.4%▼10.5 | 26.7%▲4.9 | 0.0%±0.0 | 4.8%▲4.8 | 68.8% | 187 | הבית היהודי 42.8% |
| 2015 | 56.7%▼10.6 | 27.5%▲0.8 | 0.0%±0.0 | 15.7%▲10.9 | 75.7% | 178 | הליכוד 32.0% |
| אפר׳ 2019 | 50.2%▼6.5 | 39.9%▲12.4 | 0.0%±0.0 | 9.5%▼6.3 | 74.8% | 243 | הליכוד 35.8% |
| ספט׳ 2019 | 41.2%▼9.1 | 42.0%▲2.1 | 0.0%±0.0 | 16.5%▲7.0 | 74.1% | 243 | כחול לבן 34.6% |
| 2020 | 55.2%▲14.0 | 44.4%▲2.5 | 0.0%±0.0 | – | 75.6% | 252 | הליכוד 44.8% |
| 2021 | 53.2%▼2.0 | 46.1%▲1.6 | 0.0%±0.0 | – | 75.0% | 267 | הליכוד 33.0% |
| 2022 | 61.4%▲8.2 | 35.4%▼10.7 | 0.0%±0.0 | 0.0% | 74.5% | 277 | הליכוד 32.5% |
| 2026 | 56.5%▼4.8 | 38.1%▲2.7 | 0.0%±0.0 | 5.4%▲5.4 | 79.6% | 336 | הליכוד 34.2% |
מפקד 2022
| יתד | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 780 | 9,601,720 | 394250 | 705 מתוך 1,162581 מתוך 1,027119 מתוך 241 |
| תושבים לקמ״ר | 2,097 | – | 333741 | 781 מתוך 1,162649 מתוך 1,027142 מתוך 241 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | חילוני | חילוני | ||
| גיל חציוני | 31 | 30 | 423648 | 598 מתוך 1,162582 מתוך 1,027107 מתוך 241 |
| בני 65 ומעלה | 4.5% | 12.4% | 141117 | 992 מתוך 1,151897 מתוך 1,016195 מתוך 237 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 21.0% | 25.8% | 271933 | 847 מתוך 1,159835 מתוך 1,027161 מתוך 239 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 23.6% | 25.3% | 707074 | 305 מתוך 1,012299 מתוך 1,00355 מתוך 209 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 146,900 | 104,300 | 787579 | 259 מתוך 1,160257 מתוך 1,02751 מתוך 239 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 55.3% | 69.8% | 1,064 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- שדי אברהם 1.1 ק״מ · אבשלום 1.3 ק״מ · יבול 2.1 ק״מ · דקל 2.2 ק״מ · חולית 2.7 ק״מ