אדורה
סמל למ״ס 3759 · יהודי · יישוב קהילתי · אזור יהודה ושומרון · מועצה אזורית הר חברון · אוכלוסייה 490 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש ביבי 86.8% (ארצי 44.0%), עלייה של 6.1 נקודות מאז 2022; הציונות הדתית וזהות הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | אדורה | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הציונות הדתית וזהות | 46.4% | 5.1% | 939252 | 88 מתוך 1,19287 מתוך 1,03861 מתוך 127 |
| עוצמה יהודית | 16.8% | 5.7% | 939289 | 81 מתוך 1,19280 מתוך 1,03815 מתוך 127 |
| הליכוד | 12.9% | 20.5% | 554946 | 537 מתוך 1,192524 מתוך 1,03869 מתוך 127 |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 6.1% | 0.2% | 999998 | 9 מתוך 1,1929 מתוך 1,0384 מתוך 127 |
| ישר! | 4.6% | 16.1% | 241660 | 907 מתוך 1,192872 מתוך 1,03851 מתוך 127 |
| ביחד | 3.2% | 9.3% | 261651 | 880 מתוך 1,192865 מתוך 1,03863 מתוך 127 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 3.2% | 1.7% | 807745 | 231 מתוך 1,192228 מתוך 1,03869 מתוך 127 |
| ישראל ביתנו | 2.5% | 5.9% | 373064 | 745 מתוך 1,192714 מתוך 1,03844 מתוך 127 |
| ש״ס | 1.4% | 5.3% | 696568 | 363 מתוך 1,192356 מתוך 1,03840 מתוך 127 |
| הדמוקרטים | 1.4% | 6.4% | 272573 | 860 מתוך 1,192774 מתוך 1,03832 מתוך 127 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 0.7% | 2.7% | 17625 | 984 מתוך 1,192962 מתוך 1,03892 מתוך 127 |
| יהדות התורה | 0.0% | 5.5% | ––– | ––– |
| הרשימה המשותפת | 0.0% | 8.8% | ––– | ––– |
| רע״ם | 0.0% | 5.9% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.7% | 0.8% | 828673 | 176 מתוך 1,192116 מתוך 1,03828 מתוך 127 |
| גוש ביבי | 86.8% | 44.0% | 878549 | 159 מתוך 1,192158 מתוך 1,03865 מתוך 127 |
| גוש השינוי | 11.8% | 37.8% | 241753 | 901 מתוך 1,192859 מתוך 1,03859 מתוך 127 |
| המפלגות הערביות | 0.0% | 14.7% | ––– | ––– |
| לא התחייבו לגוש | 0.7% | 2.8% | 16625 | 987 מתוך 1,192962 מתוך 1,03892 מתוך 127 |
| אחוז הצבעה | 82.7% | 78.0% | 858787 | 173 מתוך 1,192134 מתוך 1,03817 מתוך 127 |
| קולות כשרים | 280 | 5,690,682 | 171824 | 991 מתוך 1,192846 מתוך 1,03897 מתוך 127 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 54.8% | 41.1% | 1.4% | 2.7% | 55.6% | 73 | קדימה 28.8% |
| 2009 | 68.9%▲14.1 | 28.2%▼12.9 | 0.0%▼1.4 | 1.0%▼1.8 | 66.5% | 103 | הליכוד 36.9% |
| 2013 | 65.3%▼3.7 | 31.2%▲3.1 | 0.0%±0.0 | 2.8%▲1.8 | 80.4% | 144 | הבית היהודי 36.8% |
| 2015 | 67.0%▲1.8 | 19.9%▼11.4 | 0.0%±0.0 | 13.1%▲10.3 | 80.0% | 176 | הבית היהודי 32.4% |
| אפר׳ 2019 | 67.7%▲0.6 | 20.0%▲0.1 | 0.0%±0.0 | 12.3%▼0.8 | 79.6% | 195 | איחוד מפלגות הימין 28.7% |
| ספט׳ 2019 | 75.3%▲7.6 | 18.4%▼1.6 | 0.5%▲0.5 | 5.8%▼6.5 | 77.2% | 190 | ימינה 33.7% |
| 2020 | 77.5%▲2.2 | 21.5%▲3.0 | 0.5%±0.0 | – | 77.6% | 191 | הליכוד 37.7% |
| 2021 | 80.3%▲2.8 | 16.4%▼5.1 | 0.0%▼0.5 | – | 75.0% | 183 | הציונות הדתית 36.1% |
| 2022 | 80.7%▲0.3 | 19.3%▲2.9 | 0.0%±0.0 | 0.0% | 78.8% | 207 | הציונות הדתית 52.7% |
| 2026 | 86.8%▲6.1 | 11.8%▼7.5 | 0.0%±0.0 | 0.7%▲0.7 | 82.7% | 280 | הציונות הדתית וזהות 46.4% |
מפקד 2022
| אדורה | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 490 | 9,601,720 | 151720 | 970 מתוך 1,162841 מתוך 1,02798 מתוך 123 |
| תושבים לקמ״ר | 4,058 | – | 727829 | 321 מתוך 1,162228 מתוך 1,02788 מתוך 123 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | מסורתי | חילוני | ||
| גיל חציוני | 16 | 30 | 4418 | 1,106 מתוך 1,162975 מתוך 1,02790 מתוך 123 |
| בני 65 ומעלה | 1.9% | 12.4% | 5520 | 1,094 מתוך 1,151968 מתוך 1,01691 מתוך 116 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 27.3% | 25.8% | 372926 | 727 מתוך 1,159723 מתוך 1,02790 מתוך 123 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 13.3% | 25.3% | 33339 | 673 מתוך 1,012664 מתוך 1,003109 מתוך 121 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 118,300 | 104,300 | 494357 | 591 מתוך 1,160587 מתוך 1,02753 מתוך 123 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 90.3% | 69.8% | 127 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- תלם 1.8 ק״מ · נגוהות 7.3 ק״מ · אליאב 8.7 ק״מ · חגי 8.8 ק״מ · שקף 8.8 ק״מ