גן יבנה
סמל למ״ס 166 · יהודי · יישוב עירוני · מחוז המרכז · אוכלוסייה 23,690 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש ביבי 52.4% (ארצי 44.0%), ירידה של 5.9 נקודות מאז 2022; הליכוד הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | גן יבנה | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הליכוד | 32.9% | 20.5% | 828087 | 214 מתוך 1,192212 מתוך 1,03832 מתוך 233 |
| ישר! | 19.7% | 16.1% | 463927 | 646 מתוך 1,192631 מתוך 1,038169 מתוך 233 |
| ביחד | 13.2% | 9.3% | 605434 | 478 מתוך 1,192477 מתוך 1,038154 מתוך 233 |
| עוצמה יהודית | 9.7% | 5.7% | 767383 | 283 מתוך 1,192282 מתוך 1,03840 מתוך 233 |
| ישראל ביתנו | 5.8% | 5.9% | 808083 | 222 מתוך 1,192194 מתוך 1,03832 מתוך 233 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 5.3% | 2.7% | 868490 | 153 מתוך 1,192153 מתוך 1,03823 מתוך 233 |
| הציונות הדתית וזהות | 4.1% | 5.1% | 615571 | 465 מתוך 1,192461 מתוך 1,03866 מתוך 233 |
| הדמוקרטים | 3.2% | 6.4% | 403625 | 714 מתוך 1,192666 מתוך 1,038173 מתוך 233 |
| ש״ס | 3.1% | 5.3% | 797778 | 240 מתוך 1,192235 מתוך 1,03851 מתוך 233 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 2.3% | 1.7% | 676276 | 375 מתוך 1,192372 מתוך 1,03853 מתוך 233 |
| יהדות התורה | 0.3% | 5.5% | 706767 | 277 מתוך 1,192269 מתוך 1,03855 מתוך 233 |
| הרשימה המשותפת | 0.1% | 8.8% | 485643 | 535 מתוך 1,192382 מתוך 1,038104 מתוך 233 |
| רע״ם | 0.0% | 5.9% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.2% | 0.8% | 364043 | 622 מתוך 1,192478 מתוך 1,03895 מתוך 233 |
| גוש ביבי | 52.4% | 44.0% | 656075 | 418 מתוך 1,192414 מתוך 1,03860 מתוך 233 |
| גוש השינוי | 41.9% | 37.8% | 464029 | 645 מתוך 1,192623 מתוך 1,038166 מתוך 233 |
| המפלגות הערביות | 0.1% | 14.7% | 354030 | 714 מתוך 1,192561 מתוך 1,038143 מתוך 233 |
| לא התחייבו לגוש | 5.3% | 2.8% | 868489 | 157 מתוך 1,192156 מתוך 1,03824 מתוך 233 |
| אחוז הצבעה | 78.9% | 78.0% | 555631 | 521 מתוך 1,192443 מתוך 1,038157 מתוך 233 |
| קולות כשרים | 15,610 | 5,690,682 | 949591 | 73 מתוך 1,19255 מתוך 1,03823 מתוך 233 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 39.3% | 48.1% | 0.0% | 11.0% | 65.8% | 5,941 | קדימה 27.1% |
| 2009 | 54.4%▲15.0 | 43.0%▼5.1 | 0.1%▲0.1 | 0.4%▼10.5 | 71.1% | 7,832 | קדימה 30.9% |
| 2013 | 49.6%▼4.8 | 44.7%▲1.6 | 0.1%±0.0 | 3.8%▲3.4 | 73.6% | 9,757 | הליכוד ביתנו 27.2% |
| 2015 | 50.6%▲1.0 | 36.4%▼8.3 | 0.0%±0.0 | 12.7%▲8.9 | 77.2% | 11,028 | הליכוד 31.7% |
| אפר׳ 2019 | 56.2%▲5.6 | 36.6%▲0.2 | 0.1%±0.0 | 6.8%▼5.9 | 75.6% | 12,203 | הליכוד 38.9% |
| ספט׳ 2019 | 52.2%▼3.9 | 40.1%▲3.6 | 0.1%±0.0 | 7.1%▲0.3 | 74.5% | 12,132 | הליכוד 38.0% |
| 2020 | 58.1%▲5.8 | 41.5%▲1.3 | 0.2%▲0.1 | – | 74.8% | 12,330 | הליכוד 45.4% |
| 2021 | 55.2%▼2.9 | 43.3%▲1.8 | 0.1%▼0.1 | – | 71.9% | 12,059 | הליכוד 36.8% |
| 2022 | 58.3%▲3.1 | 39.9%▼3.4 | 0.1%±0.0 | 0.0% | 74.0% | 12,783 | הליכוד 37.2% |
| 2026 | 52.4%▼5.9 | 41.9%▲2.1 | 0.1%±0.0 | 5.3%▲5.3 | 78.9% | 15,610 | הליכוד 32.9% |
מפקד 2022
| גן יבנה | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 23,690 | 9,601,720 | 939490 | 78 מתוך 1,16258 מתוך 1,02724 מתוך 229 |
| תושבים לקמ״ר | 5,736 | – | 848784 | 181 מתוך 1,162134 מתוך 1,02738 מתוך 229 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | חילוני | חילוני | ||
| גיל חציוני | 30 | 30 | 373119 | 678 מתוך 1,162658 מתוך 1,027177 מתוך 229 |
| בני 65 ומעלה | 8.2% | 12.4% | 332616 | 768 מתוך 1,151745 מתוך 1,016190 מתוך 229 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 25.0% | 25.8% | 332520 | 772 מתוך 1,159765 מתוך 1,027184 מתוך 229 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 14.6% | 25.3% | 383940 | 619 מתוך 1,012610 מתוך 1,003133 מתוך 221 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 126,300 | 104,300 | 595435 | 479 מתוך 1,160476 מתוך 1,027150 מתוך 229 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 82.8% | 69.8% | 389 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.