כסרא-סמיע
סמל למ״ס 1296 · דרוזים וצ'רקסים · יישוב דרוזי · מחוז הצפון · אוכלוסייה 8,930 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש ביבי 48.1% (ארצי 44.0%), עלייה של 37.3 נקודות מאז 2022; הליכוד הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | כסרא-סמיע | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הליכוד | 46.5% | 20.5% | 9210089 | 94 מתוך 1,1921 מתוך 1943 מתוך 408 |
| ישראל ביתנו | 21.2% | 5.9% | 993997 | 12 מתוך 1,19212 מתוך 1912 מתוך 408 |
| ישר! | 17.6% | 16.1% | 442840 | 670 מתוך 1,19214 מתוך 19244 מתוך 408 |
| הדמוקרטים | 6.7% | 6.4% | 505644 | 592 מתוך 1,1929 מתוך 19229 מתוך 408 |
| הרשימה המשותפת | 3.7% | 8.8% | 895682 | 130 מתוך 1,1929 מתוך 1974 מתוך 408 |
| עוצמה יהודית | 1.0% | 5.7% | 257834 | 872 מתוך 1,1924 מתוך 19262 מתוך 408 |
| רע״ם | 1.0% | 5.9% | 854478 | 176 מתוך 1,1929 מתוך 1986 מתוך 408 |
| ביחד | 0.7% | 9.3% | 14615 | 1,018 מתוך 1,19218 מתוך 19344 מתוך 408 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 0.6% | 2.7% | 161718 | 996 מתוך 1,19216 מתוך 19334 מתוך 408 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 0.4% | 1.7% | 175621 | 970 מתוך 1,1927 מתוך 19309 מתוך 408 |
| הציונות הדתית וזהות | 0.2% | 5.1% | 127818 | 1,043 מתוך 1,1923 מתוך 19331 מתוך 408 |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.2% | 0.0% | 976195 | 21 מתוך 1,1927 מתוך 1913 מתוך 408 |
| ש״ס | 0.0% | 5.3% | ––– | ––– |
| יהדות התורה | 0.0% | 5.5% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.2% | 0.8% | 36635 | 622 מתוך 1,19217 מתוך 19221 מתוך 408 |
| גוש ביבי | 48.1% | 44.0% | 6310075 | 438 מתוך 1,1921 מתוך 19103 מתוך 408 |
| גוש השינוי | 46.2% | 37.8% | 481142 | 623 מתוך 1,19217 מתוך 19238 מתוך 408 |
| המפלגות הערביות | 4.7% | 14.7% | 885081 | 149 מתוך 1,19210 מתוך 1978 מתוך 408 |
| לא התחייבו לגוש | 0.8% | 2.8% | 172819 | 975 מתוך 1,19213 מתוך 19327 מתוך 408 |
| אחוז הצבעה | 61.3% | 78.0% | 3565 | 1,157 מתוך 1,1929 מתוך 19389 מתוך 408 |
| קולות כשרים | 4,092 | 5,690,682 | 866788 | 166 מתוך 1,1927 מתוך 1951 מתוך 408 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 23.7% | 65.4% | 10.1% | 0.3% | 65.7% | 2,377 | העבודה-מימד 43.5% |
| 2009 | 29.5%▲5.8 | 38.9%▼26.5 | 6.3%▼3.8 | 24.5%▲24.1 | 67.9% | 2,688 | העבודה 31.0% |
| 2013 | 56.2%▲26.7 | 40.2%▲1.3 | 3.2%▼3.1 | 0.1%▼24.4 | 74.8% | 3,407 | הליכוד ביתנו 33.6% |
| 2015 | 61.7%▲5.6 | 26.2%▼14.1 | 5.2%▲2.0 | 6.7%▲6.6 | 65.2% | 3,202 | ישראל ביתנו 41.3% |
| אפר׳ 2019 | 62.5%▲0.7 | 32.3%▲6.2 | 1.5%▼3.7 | 1.4%▼5.2 | 70.3% | 3,874 | הליכוד 25.4% |
| ספט׳ 2019 | 13.8%▼48.7 | 57.3%▲24.9 | 6.9%▲5.3 | 21.7%▲20.3 | 32.2% | 1,793 | כחול לבן 39.4% |
| 2020 | 40.6%▲26.8 | 50.6%▼6.7 | 8.4%▲1.5 | – | 60.9% | 3,427 | הליכוד 38.8% |
| 2021 | 51.4%▲10.8 | 44.2%▼6.4 | 4.1%▼4.3 | – | 62.5% | 3,595 | הליכוד 46.9% |
| 2022 | 10.8%▼40.5 | 77.9%▲33.7 | 7.3%▲3.2 | 2.5% | 32.3% | 1,945 | המחנה הממלכתי 39.8% |
| 2026 | 48.1%▲37.3 | 46.2%▼31.8 | 4.7%▼2.6 | 0.8%▼1.6 | 61.3% | 4,092 | הליכוד 46.5% |
מפקד 2022
| כסרא-סמיע | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 8,930 | 9,601,720 | 886190 | 146 מתוך 1,1628 מתוך 1942 מתוך 408 |
| תושבים לקמ״ר | 3,615 | – | 695674 | 363 מתוך 1,1629 מתוך 19105 מתוך 408 |
| הדת הגדולה ביותר | דרוזים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | דתי | חילוני | ||
| גיל חציוני | 26 | 30 | 21013 | 874 מתוך 1,16219 מתוך 19335 מתוך 408 |
| בני 65 ומעלה | 4.7% | 12.4% | 141110 | 981 מתוך 1,15117 מתוך 19366 מתוך 408 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 12.7% | 25.8% | 101114 | 1,043 מתוך 1,15917 מתוך 19349 מתוך 407 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | – | 25.3% | ||
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 90,200 | 104,300 | 175624 | 966 מתוך 1,1609 מתוך 19310 מתוך 408 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 36.1% | 69.8% | 1,128 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.