נחשונים
סמל למ״ס 705 · יהודי · קיבוץ · מחוז המרכז · מועצה אזורית דרום השרון · אוכלוסייה 460 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש השינוי 92.8% (ארצי 37.8%), ירידה של 0.6 נקודות מאז 2022; הדמוקרטים הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | נחשונים | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הדמוקרטים | 39.5% | 6.4% | 979698 | 36 מתוך 1,19236 מתוך 1,0385 מתוך 233 |
| ישר! | 34.7% | 16.1% | 726959 | 328 מתוך 1,192320 מתוך 1,03896 מתוך 233 |
| ביחד | 14.8% | 9.3% | 686444 | 376 מתוך 1,192375 מתוך 1,038128 מתוך 233 |
| ישראל ביתנו | 3.8% | 5.9% | 524840 | 558 מתוך 1,192528 מתוך 1,038137 מתוך 233 |
| הליכוד | 3.4% | 20.5% | 191012 | 953 מתוך 1,192924 מתוך 1,038206 מתוך 233 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 1.7% | 2.7% | 281815 | 845 מתוך 1,192834 מתוך 1,038195 מתוך 233 |
| עוצמה יהודית | 1.0% | 5.7% | 251620 | 872 מתוך 1,192860 מתוך 1,038179 מתוך 233 |
| הציונות הדתית וזהות | 0.7% | 5.1% | 1536 | 1,002 מתוך 1,192993 מתוך 1,038217 מתוך 233 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 0.3% | 1.7% | 1559 | 992 מתוך 1,192970 מתוך 1,038209 מתוך 233 |
| ש״ס | 0.0% | 5.3% | ––– | ––– |
| יהדות התורה | 0.0% | 5.5% | ––– | ––– |
| הרשימה המשותפת | 0.0% | 8.8% | ––– | ––– |
| רע״ם | 0.0% | 5.9% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.0% | 0.8% | ––– | ––– |
| גוש ביבי | 5.5% | 44.0% | 1557 | 1,004 מתוך 1,192977 מתוך 1,038216 מתוך 233 |
| גוש השינוי | 92.8% | 37.8% | 989797 | 27 מתוך 1,19227 מתוך 1,0387 מתוך 233 |
| המפלגות הערביות | 0.0% | 14.7% | ––– | ––– |
| לא התחייבו לגוש | 1.7% | 2.8% | 271815 | 854 מתוך 1,192837 מתוך 1,038196 מתוך 233 |
| אחוז הצבעה | 73.9% | 78.0% | 25249 | 893 מתוך 1,192786 מתוך 1,038213 מתוך 233 |
| קולות כשרים | 291 | 5,690,682 | 182012 | 976 מתוך 1,192832 מתוך 1,038205 מתוך 233 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 2.4% | 84.1% | 0.0% | 13.5% | 69.6% | 207 | מרצ-יחד 41.5% |
| 2009 | 4.6%▲2.2 | 89.4%▲5.3 | 0.5%▲0.5 | 0.5%▼13.1 | 73.0% | 216 | קדימה 36.1% |
| 2013 | 8.6%▲4.0 | 87.1%▼2.3 | 0.0%▼0.5 | 1.4%▲1.0 | 70.5% | 209 | מרצ 35.9% |
| 2015 | 6.2%▼2.4 | 91.9%▲4.8 | 0.0%±0.0 | 1.9%▲0.5 | 70.1% | 210 | המחנה הציוני 52.4% |
| אפר׳ 2019 | 7.3%▲1.1 | 89.5%▼2.4 | 0.0%±0.0 | 3.2%▲1.3 | 71.8% | 247 | כחול לבן 44.5% |
| ספט׳ 2019 | 6.5%▼0.8 | 88.3%▼1.2 | 0.0%±0.0 | 4.4%▲1.2 | 71.6% | 248 | כחול לבן 42.7% |
| 2020 | 7.3%▲0.9 | 91.0%▲2.7 | 0.0%±0.0 | – | 69.9% | 245 | כחול לבן 52.7% |
| 2021 | 4.5%▼2.8 | 94.7%▲3.6 | 0.0%±0.0 | – | 68.3% | 243 | מרצ 33.3% |
| 2022 | 5.1%▲0.6 | 93.4%▼1.3 | 0.0%±0.0 | 0.0% | 70.5% | 256 | יש עתיד 35.5% |
| 2026 | 5.5%▲0.4 | 92.8%▼0.6 | 0.0%±0.0 | 1.7%▲1.7 | 73.9% | 291 | הדמוקרטים 39.5% |
מפקד 2022
| נחשונים | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 460 | 9,601,720 | 131410 | 1,003 מתוך 1,162874 מתוך 1,027205 מתוך 229 |
| תושבים לקמ״ר | 1,771 | – | 192119 | 941 מתוך 1,162808 מתוך 1,027185 מתוך 229 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | חילוני | חילוני | ||
| גיל חציוני | 34 | 30 | 625847 | 354 מתוך 1,162348 מתוך 1,027101 מתוך 229 |
| בני 65 ומעלה | 13.0% | 12.4% | 656154 | 398 מתוך 1,151390 מתוך 1,016105 מתוך 229 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 40.8% | 25.8% | 726961 | 317 מתוך 1,159315 מתוך 1,02788 מתוך 229 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 6.0% | 25.3% | 998 | 921 מתוך 1,012912 מתוך 1,003204 מתוך 221 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 166,500 | 104,300 | 908877 | 121 מתוך 1,160121 מתוך 1,02753 מתוך 229 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 89.5% | 69.8% | 149 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- אלעד 1.3 ק״מ · מזור 2.5 ק״מ · עינת 2.7 ק״מ · רינתיה 2.7 ק״מ · כפר סירקין 2.9 ק״מ