אור יהודה
סמל למ״ס 2400 · יהודי · יישוב עירוני · מחוז תל אביב · אוכלוסייה 36,850 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש ביבי 69.6% (ארצי 44.0%), ירידה של 7.2 נקודות מאז 2022; הליכוד הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | אור יהודה | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הליכוד | 45.4% | 20.5% | 9190100 | 109 מתוך 1,192108 מתוך 1,0381 מתוך 13 |
| ישר! | 13.0% | 16.1% | 37308 | 747 מתוך 1,192727 מתוך 1,03812 מתוך 13 |
| ש״ס | 11.5% | 5.3% | 969592 | 48 מתוך 1,19247 מתוך 1,0382 מתוך 13 |
| עוצמה יהודית | 7.9% | 5.7% | 7167100 | 344 מתוך 1,192341 מתוך 1,0381 מתוך 13 |
| ביחד | 7.5% | 9.3% | 40318 | 710 מתוך 1,192708 מתוך 1,03812 מתוך 13 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 3.9% | 2.7% | 696483 | 352 מתוך 1,192352 מתוך 1,0383 מתוך 13 |
| ישראל ביתנו | 3.3% | 5.9% | 45408 | 640 מתוך 1,192609 מתוך 1,03812 מתוך 13 |
| הציונות הדתית וזהות | 2.9% | 5.1% | 463867 | 631 מתוך 1,192627 מתוך 1,0385 מתוך 13 |
| הדמוקרטים | 2.3% | 6.4% | 35328 | 769 מתוך 1,192709 מתוך 1,03812 מתוך 13 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 1.4% | 1.7% | 423450 | 656 מתוך 1,192650 מתוך 1,0387 מתוך 13 |
| יהדות התורה | 0.4% | 5.5% | 777442 | 231 מתוך 1,192224 מתוך 1,0388 מתוך 13 |
| רע״ם | 0.1% | 5.9% | 485517 | 534 מתוך 1,192381 מתוך 1,0387 מתוך 13 |
| הרשימה המשותפת | 0.0% | 8.8% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.3% | 0.8% | 485450 | 477 מתוך 1,192345 מתוך 1,0385 מתוך 13 |
| גוש ביבי | 69.6% | 44.0% | 757292 | 296 מתוך 1,192294 מתוך 1,0382 מתוך 13 |
| גוש השינוי | 26.1% | 37.8% | 36298 | 769 מתוך 1,192741 מתוך 1,03812 מתוך 13 |
| המפלגות הערביות | 0.1% | 14.7% | 35408 | 714 מתוך 1,192561 מתוך 1,03812 מתוך 13 |
| לא התחייבו לגוש | 3.9% | 2.8% | 686383 | 360 מתוך 1,192359 מתוך 1,0383 מתוך 13 |
| אחוז הצבעה | 77.4% | 78.0% | 434475 | 666 מתוך 1,192577 מתוך 1,0384 מתוך 13 |
| קולות כשרים | 23,733 | 5,690,682 | 969625 | 51 מתוך 1,19239 מתוך 1,03810 מתוך 13 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 50.9% | 37.0% | 0.2% | 9.5% | 56.1% | 12,737 | ש״ס 25.0% |
| 2009 | 64.5%▲13.6 | 32.7%▼4.3 | 0.2%±0.0 | 0.4%▼9.1 | 57.6% | 13,963 | הליכוד 30.8% |
| 2013 | 62.5%▼2.0 | 32.4%▼0.3 | 0.2%±0.0 | 3.0%▲2.7 | 63.0% | 16,019 | הליכוד ביתנו 32.9% |
| 2015 | 66.7%▲4.3 | 20.9%▼11.5 | 0.1%▼0.2 | 12.0%▲9.0 | 71.2% | 18,520 | הליכוד 40.5% |
| אפר׳ 2019 | 75.0%▲8.3 | 20.3%▼0.7 | 0.1%±0.0 | 4.1%▼7.9 | 69.6% | 18,567 | הליכוד 50.9% |
| ספט׳ 2019 | 72.6%▼2.4 | 24.0%▲3.8 | 0.1%±0.0 | 2.9%▼1.2 | 69.9% | 18,728 | הליכוד 48.3% |
| 2020 | 77.6%▲4.9 | 22.1%▼1.9 | 0.1%±0.0 | – | 70.1% | 18,734 | הליכוד 54.8% |
| 2021 | 73.7%▼3.9 | 24.7%▲2.6 | 0.1%±0.0 | – | 66.8% | 17,803 | הליכוד 47.9% |
| 2022 | 76.8%▲3.2 | 21.8%▼2.9 | 0.1%±0.0 | 0.0% | 72.4% | 19,892 | הליכוד 45.7% |
| 2026 | 69.6%▼7.2 | 26.1%▲4.3 | 0.1%±0.0 | 3.9%▲3.9 | 77.4% | 23,733 | הליכוד 45.4% |
מפקד 2022
| אור יהודה | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 36,850 | 9,601,720 | 959625 | 54 מתוך 1,16242 מתוך 1,02710 מתוך 13 |
| תושבים לקמ״ר | 11,167 | – | 989842 | 30 מתוך 1,16226 מתוך 1,0278 מתוך 13 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | מסורתי | חילוני | ||
| גיל חציוני | 34 | 30 | 625817 | 354 מתוך 1,162348 מתוך 1,02711 מתוך 13 |
| בני 65 ומעלה | 13.8% | 12.4% | 69668 | 353 מתוך 1,151346 מתוך 1,01612 מתוך 13 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 14.2% | 25.8% | 1378 | 1,011 מתוך 1,159958 מתוך 1,02712 מתוך 13 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 14.8% | 25.3% | 394025 | 609 מתוך 1,012600 מתוך 1,00310 מתוך 13 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 98,700 | 104,300 | 261717 | 861 מתוך 1,160849 מתוך 1,02711 מתוך 13 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 78.5% | 69.8% | 582 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- שכונות (10)
- אזור תעשייה ב · בית בפארק · הפרדס · כפר ענה א · ממשלתי · נווה סביון · נווה רבין · עמידר · קרית גיורא · רמת פנקס
- אזורים סטטיסטיים (13)
- היישובים הקרובים
- חמ"ד 1.8 ק״מ · גנות 2.7 ק״מ · צפרייה 3.0 ק״מ · סביון 3.0 ק״מ · יהוד-מונוסון 3.1 ק״מ