שומרה
סמל למ״ס 614 · יהודי · מושב · מחוז הצפון · מועצה אזורית מעלה יוסף · אוכלוסייה 410 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש ביבי 79.9% (ארצי 44.0%), ירידה של 2.4 נקודות מאז 2022; הליכוד הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | שומרה | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הליכוד | 53.0% | 20.5% | 969696 | 43 מתוך 1,19243 מתוך 1,03819 מתוך 408 |
| עוצמה יהודית | 17.8% | 5.7% | 949396 | 69 מתוך 1,19268 מתוך 1,03816 מתוך 408 |
| ישר! | 10.0% | 16.1% | 332528 | 801 מתוך 1,192779 מתוך 1,038293 מתוך 408 |
| ש״ס | 4.1% | 5.3% | 838188 | 203 מתוך 1,192199 מתוך 1,03851 מתוך 408 |
| ביחד | 4.1% | 9.3% | 302030 | 836 מתוך 1,192827 מתוך 1,038283 מתוך 408 |
| הדמוקרטים | 2.7% | 6.4% | 373329 | 741 מתוך 1,192686 מתוך 1,038287 מתוך 408 |
| הציונות הדתית וזהות | 2.3% | 5.1% | 362843 | 739 מתוך 1,192731 מתוך 1,038223 מתוך 408 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 1.8% | 2.7% | 292033 | 824 מתוך 1,192815 מתוך 1,038268 מתוך 408 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 1.8% | 1.7% | 544856 | 509 מתוך 1,192504 מתוך 1,038167 מתוך 408 |
| ישראל ביתנו | 1.4% | 5.9% | 271924 | 867 מתוך 1,192832 מתוך 1,038309 מתוך 408 |
| יהדות התורה | 0.9% | 5.5% | 898894 | 120 מתוך 1,192116 מתוך 1,03824 מתוך 408 |
| הרשימה המשותפת | 0.0% | 8.8% | ––– | ––– |
| רע״ם | 0.0% | 5.9% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.0% | 0.8% | ––– | ––– |
| גוש ביבי | 79.9% | 44.0% | 817989 | 221 מתוך 1,192220 מתוך 1,03844 מתוך 408 |
| גוש השינוי | 18.3% | 37.8% | 302325 | 828 מתוך 1,192793 מתוך 1,038305 מתוך 408 |
| המפלגות הערביות | 0.0% | 14.7% | ––– | ––– |
| לא התחייבו לגוש | 1.8% | 2.8% | 281931 | 833 מתוך 1,192817 מתוך 1,038275 מתוך 408 |
| אחוז הצבעה | 70.6% | 78.0% | 131218 | 1,030 מתוך 1,192908 מתוך 1,038329 מתוך 408 |
| קולות כשרים | 219 | 5,690,682 | 10117 | 1,077 מתוך 1,192928 מתוך 1,038379 מתוך 408 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 27.3% | 66.5% | 0.6% | 5.0% | 66.3% | 161 | קדימה 39.1% |
| 2009 | 31.4%▲4.1 | 66.3%▼0.2 | 0.6%▼0.1 | 0.0%▼5.0 | 67.8% | 175 | העבודה 55.4% |
| 2013 | 59.6%▲28.2 | 36.7%▼29.5 | 0.6%±0.0 | 1.8%▲1.8 | 59.7% | 166 | הליכוד ביתנו 28.3% |
| 2015 | 69.2%▲9.6 | 12.1%▼24.6 | 0.0%▼0.6 | 18.7%▲16.9 | 71.3% | 198 | הליכוד 46.5% |
| אפר׳ 2019 | 82.8%▲13.6 | 16.2%▲4.0 | 0.0%±0.0 | 1.0%▼17.7 | 66.2% | 198 | הליכוד 56.1% |
| ספט׳ 2019 | 63.7%▼19.1 | 26.4%▲10.2 | 0.0%±0.0 | 8.5%▲7.4 | 66.8% | 201 | הליכוד 55.2% |
| 2020 | 77.7%▲14.0 | 22.3%▼4.1 | 0.0%±0.0 | – | 67.0% | 202 | הליכוד 71.3% |
| 2021 | 80.7%▲3.0 | 18.2%▼4.0 | 0.0%±0.0 | – | 62.9% | 192 | הליכוד 65.6% |
| 2022 | 82.3%▲1.5 | 16.3%▼2.0 | 0.0%±0.0 | 0.0% | 65.5% | 203 | הליכוד 57.6% |
| 2026 | 79.9%▼2.4 | 18.3%▲2.0 | 0.0%±0.0 | 1.8%▲1.8 | 70.6% | 219 | הליכוד 53.0% |
מפקד 2022
| שומרה | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 410 | 9,601,720 | 101110 | 1,040 מתוך 1,162910 מתוך 1,027365 מתוך 408 |
| תושבים לקמ״ר | 1,270 | – | 456 | 1,115 מתוך 1,162980 מתוך 1,027383 מתוך 408 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | מסורתי | חילוני | ||
| גיל חציוני | 35 | 30 | 706664 | 275 מתוך 1,162271 מתוך 1,027116 מתוך 408 |
| בני 65 ומעלה | 14.8% | 12.4% | 767372 | 270 מתוך 1,151266 מתוך 1,016113 מתוך 408 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 10.2% | 25.8% | 536 | 1,094 מתוך 1,159997 מתוך 1,027381 מתוך 407 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 6.5% | 25.3% | 101012 | 908 מתוך 1,012899 מתוך 1,003281 מתוך 322 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 109,700 | 104,300 | 383149 | 717 מתוך 1,160711 מתוך 1,027209 מתוך 408 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 67.7% | 69.8% | 933 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- אבן מנחם 1.4 ק״מ · כפר רוזנואלד (זרעית) 1.9 ק״מ · שתולה 2.8 ק״מ · גורנות הגליל 4.1 ק״מ · נטועה 4.2 ק״מ