ירוחם
סמל למ״ס 831 · יהודי · יישוב עירוני · מחוז הדרום · אוכלוסייה 11,400 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש ביבי 72.1% (ארצי 44.0%), ירידה של 5.8 נקודות מאז 2022; הליכוד הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | ירוחם | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הליכוד | 35.1% | 20.5% | 848174 | 196 מתוך 1,192194 מתוך 1,03868 מתוך 261 |
| עוצמה יהודית | 10.3% | 5.7% | 787567 | 257 מתוך 1,192256 מתוך 1,03887 מתוך 261 |
| הציונות הדתית וזהות | 9.3% | 5.1% | 817883 | 227 מתוך 1,192226 מתוך 1,03844 מתוך 261 |
| ישר! | 8.7% | 16.1% | 312336 | 825 מתוך 1,192800 מתוך 1,038168 מתוך 261 |
| ש״ס | 7.6% | 5.3% | 929189 | 90 מתוך 1,19289 מתוך 1,03829 מתוך 261 |
| יהדות התורה | 5.7% | 5.5% | 979797 | 35 מתוך 1,19233 מתוך 1,0389 מתוך 261 |
| ישראל ביתנו | 5.1% | 5.9% | 717073 | 323 מתוך 1,192295 מתוך 1,03866 מתוך 261 |
| ביחד | 4.4% | 9.3% | 302136 | 825 מתוך 1,192820 מתוך 1,038167 מתוך 261 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 3.9% | 1.7% | 858383 | 182 מתוך 1,192180 מתוך 1,03844 מתוך 261 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 3.5% | 2.7% | 625661 | 443 מתוך 1,192443 מתוך 1,03899 מתוך 261 |
| רע״ם | 3.2% | 5.9% | 889985 | 143 מתוך 1,1928 מתוך 1,03840 מתוך 261 |
| הדמוקרטים | 2.0% | 6.4% | 322943 | 796 מתוך 1,192728 מתוך 1,038147 מתוך 261 |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.1% | 0.2% | 767473 | 228 מתוך 1,192224 מתוך 1,03862 מתוך 261 |
| הרשימה המשותפת | 0.1% | 8.8% | 485659 | 535 מתוך 1,192382 מתוך 1,03899 מתוך 261 |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.1% | 0.0% | 959795 | 28 מתוך 1,19222 מתוך 1,0386 מתוך 261 |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.8% | 0.8% | 858984 | 136 מתוך 1,19289 מתוך 1,03829 מתוך 261 |
| גוש ביבי | 72.1% | 44.0% | 767373 | 281 מתוך 1,192280 מתוך 1,03871 מתוך 261 |
| גוש השינוי | 20.2% | 37.8% | 322539 | 808 מתוך 1,192776 מתוך 1,038160 מתוך 261 |
| המפלגות הערביות | 3.3% | 14.7% | 869884 | 166 מתוך 1,19220 מתוך 1,03842 מתוך 261 |
| לא התחייבו לגוש | 3.5% | 2.8% | 625661 | 446 מתוך 1,192445 מתוך 1,03899 מתוך 261 |
| אחוז הצבעה | 72.0% | 78.0% | 181724 | 978 מתוך 1,192863 מתוך 1,038197 מתוך 261 |
| קולות כשרים | 6,054 | 5,690,682 | 889292 | 139 מתוך 1,19281 מתוך 1,03821 מתוך 261 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 65.3% | 29.8% | 0.5% | 3.3% | 52.2% | 3,079 | ש״ס 19.7% |
| 2009 | 78.6%▲13.3 | 17.3%▼12.6 | 0.8%▲0.3 | 1.2%▼2.1 | 56.3% | 3,315 | הליכוד 20.8% |
| 2013 | 71.0%▼7.7 | 19.9%▲2.6 | 0.9%▲0.1 | 5.3%▲4.1 | 60.3% | 3,753 | הליכוד ביתנו 24.8% |
| 2015 | 76.6%▲5.6 | 12.5%▼7.5 | 0.8%▼0.2 | 9.7%▲4.4 | 64.3% | 4,121 | הליכוד 32.6% |
| אפר׳ 2019 | 79.2%▲2.6 | 13.3%▲0.8 | 0.8%±0.0 | 6.1%▼3.7 | 66.5% | 4,753 | הליכוד 41.8% |
| ספט׳ 2019 | 74.8%▼4.4 | 16.1%▲2.8 | 1.6%▲0.8 | 6.9%▲0.9 | 66.2% | 4,798 | הליכוד 41.7% |
| 2020 | 77.8%▲3.1 | 20.1%▲4.0 | 1.8%▲0.2 | – | 67.2% | 4,941 | הליכוד 47.6% |
| 2021 | 76.1%▼1.8 | 21.6%▲1.5 | 1.4%▼0.4 | – | 62.6% | 4,727 | הליכוד 40.0% |
| 2022 | 77.9%▲1.8 | 19.6%▼2.0 | 1.6%▲0.2 | 0.0% | 66.1% | 5,145 | הליכוד 37.5% |
| 2026 | 72.1%▼5.8 | 20.2%▲0.6 | 3.3%▲1.7 | 3.5%▲3.5 | 72.0% | 6,054 | הליכוד 35.1% |
מפקד 2022
| ירוחם | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 11,400 | 9,601,720 | 899292 | 129 מתוך 1,16278 מתוך 1,02719 מתוך 241 |
| תושבים לקמ״ר | 3,498 | – | 677480 | 380 מתוך 1,162269 מתוך 1,02748 מתוך 241 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | מסורתי | חילוני | ||
| גיל חציוני | 27 | 30 | 252126 | 832 מתוך 1,162784 מתוך 1,027166 מתוך 241 |
| בני 65 ומעלה | 9.4% | 12.4% | 413544 | 669 מתוך 1,151649 מתוך 1,016134 מתוך 237 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 18.8% | 25.8% | 221427 | 904 מתוך 1,159880 מתוך 1,027173 מתוך 239 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 14.6% | 25.3% | 383951 | 619 מתוך 1,012610 מתוך 1,003103 מתוך 209 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 101,500 | 104,300 | 282027 | 836 מתוך 1,160826 מתוך 1,027175 מתוך 239 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 74.7% | 69.8% | 729 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.