אילת
סמל למ״ס 2600 · יהודי · יישוב עירוני · מחוז הדרום · אוכלוסייה 55,210 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש ביבי 58.3% (ארצי 44.0%), ירידה של 4.3 נקודות מאז 2022; הליכוד הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | אילת | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הליכוד | 42.2% | 20.5% | 888682 | 143 מתוך 1,192142 מתוך 1,03849 מתוך 261 |
| ישר! | 20.5% | 16.1% | 464052 | 640 מתוך 1,192625 מתוך 1,038125 מתוך 261 |
| עוצמה יהודית | 7.6% | 5.7% | 696559 | 362 מתוך 1,192359 מתוך 1,038107 מתוך 261 |
| ישראל ביתנו | 6.7% | 5.9% | 888989 | 139 מתוך 1,192111 מתוך 1,03828 מתוך 261 |
| ביחד | 6.4% | 9.3% | 372844 | 742 מתוך 1,192739 מתוך 1,038145 מתוך 261 |
| הציונות הדתית וזהות | 3.3% | 5.1% | 524547 | 562 מתוך 1,192558 מתוך 1,038135 מתוך 261 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 3.2% | 2.7% | 554954 | 512 מתוך 1,192511 מתוך 1,038115 מתוך 261 |
| ש״ס | 3.1% | 5.3% | 797774 | 240 מתוך 1,192235 מתוך 1,03867 מתוך 261 |
| הדמוקרטים | 2.7% | 6.4% | 373347 | 741 מתוך 1,192686 מתוך 1,038139 מתוך 261 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 1.6% | 1.7% | 494149 | 582 מתוך 1,192576 מתוך 1,038129 מתוך 261 |
| הרשימה המשותפת | 1.1% | 8.8% | 859785 | 174 מתוך 1,19230 מתוך 1,03837 מתוך 261 |
| רע״ם | 0.6% | 5.9% | 799075 | 226 מתוך 1,19281 מתוך 1,03860 מתוך 261 |
| יהדות התורה | 0.3% | 5.5% | 706773 | 277 מתוך 1,192269 מתוך 1,03855 מתוך 261 |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.2% | 0.2% | 817977 | 178 מתוך 1,192176 מתוך 1,03849 מתוך 261 |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.6% | 0.8% | 768176 | 216 מתוך 1,192147 מתוך 1,03849 מתוך 261 |
| גוש ביבי | 58.3% | 44.0% | 696465 | 374 מתוך 1,192372 מתוך 1,03893 מתוך 261 |
| גוש השינוי | 36.2% | 37.8% | 423649 | 686 מתוך 1,192663 מתוך 1,038133 מתוך 261 |
| המפלגות הערביות | 1.7% | 14.7% | 849680 | 186 מתוך 1,19237 מתוך 1,03851 מתוך 261 |
| לא התחייבו לגוש | 3.2% | 2.8% | 544854 | 521 מתוך 1,192519 מתוך 1,038116 מתוך 261 |
| אחוז הצבעה | 51.3% | 78.0% | 102 | 1,182 מתוך 1,1921,034 מתוך 1,038257 מתוך 261 |
| קולות כשרים | 27,546 | 5,690,682 | 979798 | 42 מתוך 1,19233 מתוך 1,0387 מתוך 261 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 31.6% | 54.9% | 0.3% | 11.8% | 37.8% | 15,982 | קדימה 31.4% |
| 2009 | 51.0%▲19.4 | 45.2%▼9.7 | 0.7%▲0.4 | 0.7%▼11.1 | 40.4% | 17,624 | קדימה 35.4% |
| 2013 | 49.4%▼1.6 | 43.2%▼1.9 | 0.6%▼0.1 | 4.2%▲3.5 | 43.1% | 19,327 | הליכוד ביתנו 30.2% |
| 2015 | 54.1%▲4.6 | 29.9%▼13.4 | 0.9%▲0.3 | 14.7%▲10.5 | 49.0% | 22,829 | הליכוד 35.2% |
| אפר׳ 2019 | 61.0%▲7.0 | 30.9%▲1.1 | 0.5%▼0.4 | 6.7%▼8.0 | 45.4% | 22,683 | הליכוד 43.3% |
| ספט׳ 2019 | 55.6%▼5.4 | 34.7%▲3.8 | 0.8%▲0.3 | 8.2%▲1.5 | 45.2% | 22,715 | הליכוד 42.9% |
| 2020 | 60.5%▲4.8 | 38.1%▲3.3 | 1.0%▲0.3 | – | 44.9% | 22,636 | הליכוד 49.7% |
| 2021 | 56.4%▼4.0 | 40.6%▲2.5 | 0.5%▼0.5 | – | 41.3% | 21,023 | הליכוד 42.2% |
| 2022 | 62.6%▲6.2 | 34.6%▼6.0 | 0.8%▲0.3 | 0.0% | 43.0% | 22,189 | הליכוד 43.7% |
| 2026 | 58.3%▼4.3 | 36.2%▲1.7 | 1.7%▲0.9 | 3.2%▲3.2 | 51.3% | 27,546 | הליכוד 42.2% |
מפקד 2022
| אילת | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 55,210 | 9,601,720 | 979798 | 35 מתוך 1,16227 מתוך 1,0276 מתוך 241 |
| תושבים לקמ״ר | 3,919 | – | 717784 | 336 מתוך 1,162241 מתוך 1,02739 מתוך 241 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | חילוני | חילוני | ||
| גיל חציוני | 35 | 30 | 706681 | 275 מתוך 1,162271 מתוך 1,02732 מתוך 241 |
| בני 65 ומעלה | 11.8% | 12.4% | 595464 | 467 מתוך 1,151456 מתוך 1,01682 מתוך 237 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 15.3% | 25.8% | 15817 | 984 מתוך 1,159942 מתוך 1,027198 מתוך 239 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 40.5% | 25.3% | 949493 | 64 מתוך 1,01264 מתוך 1,00315 מתוך 209 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 105,400 | 104,300 | 322433 | 787 מתוך 1,160780 מתוך 1,027161 מתוך 239 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 57.0% | 69.8% | 1,050 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- שכונות (11)
- אופיר · אורים · אמדר · האשל · הדקל · יעלים · מצפה ים · מרכז תיירות · ערבה · צאלים · שחמון
- אזורים סטטיסטיים (17)
- היישובים הקרובים
- אילות 3.7 ק״מ · באר אורה 18.0 ק״מ · אליפז 27.6 ק״מ · סמר 31.9 ק״מ · שחרות 39.3 ק״מ