ראש העין
סמל למ״ס 2640 · יהודי · יישוב עירוני · מחוז המרכז · אוכלוסייה 74,570 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש ביבי 54.1% (ארצי 44.0%), ירידה של 3.2 נקודות מאז 2022; הליכוד הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | ראש העין | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הליכוד | 29.0% | 20.5% | 787581 | 262 מתוך 1,192258 מתוך 1,03844 מתוך 233 |
| ישר! | 19.0% | 16.1% | 453825 | 654 מתוך 1,192639 מתוך 1,038173 מתוך 233 |
| ביחד | 12.7% | 9.3% | 585132 | 502 מתוך 1,192501 מתוך 1,038158 מתוך 233 |
| עוצמה יהודית | 10.6% | 5.7% | 797688 | 248 מתוך 1,192247 מתוך 1,03827 מתוך 233 |
| ש״ס | 6.1% | 5.3% | 908894 | 124 מתוך 1,192122 מתוך 1,03815 מתוך 233 |
| ישראל ביתנו | 5.0% | 5.9% | 706872 | 346 מתוך 1,192317 מתוך 1,03862 מתוך 233 |
| הציונות הדתית וזהות | 5.0% | 5.1% | 676379 | 386 מתוך 1,192382 מתוך 1,03847 מתוך 233 |
| הדמוקרטים | 4.6% | 6.4% | 464131 | 645 מתוך 1,192613 מתוך 1,038162 מתוך 233 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 4.2% | 2.7% | 747073 | 295 מתוך 1,192295 מתוך 1,03862 מתוך 233 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 2.1% | 1.7% | 635872 | 415 מתוך 1,192412 מתוך 1,03861 מתוך 233 |
| יהדות התורה | 1.3% | 5.5% | 929192 | 91 מתוך 1,19287 מתוך 1,03818 מתוך 233 |
| רע״ם | 0.1% | 5.9% | 485549 | 534 מתוך 1,192381 מתוך 1,03886 מתוך 233 |
| הרשימה המשותפת | 0.1% | 8.8% | 485643 | 535 מתוך 1,192382 מתוך 1,038104 מתוך 233 |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.3% | 0.8% | 485460 | 477 מתוך 1,192345 מתוך 1,03868 מתוך 233 |
| גוש ביבי | 54.1% | 44.0% | 666176 | 406 מתוך 1,192403 מתוך 1,03857 מתוך 233 |
| גוש השינוי | 41.3% | 37.8% | 464028 | 647 מתוך 1,192625 מתוך 1,038168 מתוך 233 |
| המפלגות הערביות | 0.1% | 14.7% | 354030 | 714 מתוך 1,192561 מתוך 1,038143 מתוך 233 |
| לא התחייבו לגוש | 4.2% | 2.8% | 737073 | 299 מתוך 1,192298 מתוך 1,03862 מתוך 233 |
| אחוז הצבעה | 82.4% | 78.0% | 848675 | 191 מתוך 1,192148 מתוך 1,03857 מתוך 233 |
| קולות כשרים | 44,447 | 5,690,682 | 989897 | 22 מתוך 1,19218 מתוך 1,0389 מתוך 233 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 48.2% | 40.6% | 0.1% | 9.9% | 68.1% | 16,255 | קדימה 23.2% |
| 2009 | 61.0%▲12.8 | 36.8%▼3.8 | 0.3%▲0.1 | 0.5%▼9.4 | 69.2% | 17,894 | הליכוד 33.1% |
| 2013 | 48.6%▼12.4 | 37.9%▲1.2 | 0.1%▼0.1 | 11.7%▲11.2 | 73.3% | 21,003 | הליכוד ביתנו 26.3% |
| 2015 | 56.5%▲7.9 | 31.2%▼6.7 | 0.1%±0.0 | 12.0%▲0.3 | 78.2% | 23,684 | הליכוד 34.9% |
| אפר׳ 2019 | 56.1%▼0.4 | 38.3%▲7.1 | 0.1%±0.0 | 5.2%▼6.8 | 77.6% | 30,954 | הליכוד 34.9% |
| ספט׳ 2019 | 54.3%▼1.8 | 41.2%▲2.9 | 0.1%±0.0 | 4.1%▼1.1 | 77.6% | 31,909 | כחול לבן 34.7% |
| 2020 | 57.3%▲3.1 | 42.3%▲1.1 | 0.1%▲0.1 | – | 77.4% | 33,216 | הליכוד 40.1% |
| 2021 | 53.7%▼3.6 | 44.4%▲2.1 | 0.1%▼0.1 | – | 74.9% | 34,737 | הליכוד 30.5% |
| 2022 | 57.4%▲3.6 | 41.0%▼3.4 | 0.1%▲0.1 | 0.0% | 77.6% | 37,984 | הליכוד 30.9% |
| 2026 | 54.1%▼3.2 | 41.3%▲0.3 | 0.1%±0.0 | 4.2%▲4.2 | 82.4% | 44,447 | הליכוד 29.0% |
מפקד 2022
| ראש העין | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 74,570 | 9,601,720 | 989896 | 25 מתוך 1,16219 מתוך 1,02710 מתוך 229 |
| תושבים לקמ״ר | 9,150 | – | 969694 | 49 מתוך 1,16237 מתוך 1,02714 מתוך 229 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | חילוני | חילוני | ||
| גיל חציוני | 31 | 30 | 423623 | 598 מתוך 1,162582 מתוך 1,027158 מתוך 229 |
| בני 65 ומעלה | 8.6% | 12.4% | 352919 | 736 מתוך 1,151714 מתוך 1,016181 מתוך 229 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 30.1% | 25.8% | 433628 | 656 מתוך 1,159652 מתוך 1,027164 מתוך 229 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 17.8% | 25.3% | 525255 | 481 מתוך 1,012474 מתוך 1,00399 מתוך 221 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 130,700 | 104,300 | 645939 | 418 מתוך 1,160415 מתוך 1,027139 מתוך 229 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 79.1% | 69.8% | 557 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- שכונות (13)
- אביב · גבעת הסלעים · גני טל · הרקפות · מצפה אפק · נווה אפק · נתן · עממי · פארק תעשיה אפק · פרס נובל · צה"ל · רמב"ם · שכון ג
- אזורים סטטיסטיים (19)
- היישובים הקרובים
- עינת 2.4 ק״מ · כפר קאסם 2.7 ק״מ · גבעת השלושה 3.5 ק״מ · כפר סירקין 3.8 ק״מ · נחשונים 3.8 ק״מ