יבנה
סמל למ״ס 2660 · יהודי · יישוב עירוני · מחוז המרכז · אוכלוסייה 54,980 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש ביבי 57.8% (ארצי 44.0%), ירידה של 4.6 נקודות מאז 2022; הליכוד הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | יבנה | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הליכוד | 35.7% | 20.5% | 848289 | 188 מתוך 1,192186 מתוך 1,03826 מתוך 233 |
| ישר! | 18.3% | 16.1% | 443825 | 663 מתוך 1,192648 מתוך 1,038176 מתוך 233 |
| ביחד | 10.6% | 9.3% | 504326 | 593 מתוך 1,192591 מתוך 1,038171 מתוך 233 |
| עוצמה יהודית | 10.1% | 5.7% | 777485 | 270 מתוך 1,192269 מתוך 1,03835 מתוך 233 |
| ש״ס | 5.7% | 5.3% | 888790 | 140 מתוך 1,192137 מתוך 1,03823 מתוך 233 |
| ישראל ביתנו | 5.0% | 5.9% | 706872 | 346 מתוך 1,192317 מתוך 1,03862 מתוך 233 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 4.4% | 2.7% | 777375 | 265 מתוך 1,192265 מתוך 1,03856 מתוך 233 |
| הציונות הדתית וזהות | 3.7% | 5.1% | 575067 | 507 מתוך 1,192503 מתוך 1,03875 מתוך 233 |
| הדמוקרטים | 3.2% | 6.4% | 403625 | 714 מתוך 1,192666 מתוך 1,038173 מתוך 233 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 2.0% | 1.7% | 605570 | 444 מתוך 1,192440 מתוך 1,03866 מתוך 233 |
| יהדות התורה | 0.5% | 5.5% | 817982 | 197 מתוך 1,192191 מתוך 1,03838 מתוך 233 |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.1% | 0.2% | 767482 | 228 מתוך 1,192224 מתוך 1,03827 מתוך 233 |
| רע״ם | 0.0% | 5.9% | ––– | ––– |
| הרשימה המשותפת | 0.0% | 8.8% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.6% | 0.8% | 768183 | 216 מתוך 1,192147 מתוך 1,03832 מתוך 233 |
| גוש ביבי | 57.8% | 44.0% | 686478 | 381 מתוך 1,192378 מתוך 1,03851 מתוך 233 |
| גוש השינוי | 37.1% | 37.8% | 443725 | 671 מתוך 1,192649 מתוך 1,038175 מתוך 233 |
| המפלגות הערביות | 0.1% | 14.7% | 354030 | 714 מתוך 1,192561 מתוך 1,038143 מתוך 233 |
| לא התחייבו לגוש | 4.4% | 2.8% | 777375 | 267 מתוך 1,192266 מתוך 1,03856 מתוך 233 |
| אחוז הצבעה | 79.9% | 78.0% | 656745 | 407 מתוך 1,192337 מתוך 1,038125 מתוך 233 |
| קולות כשרים | 31,802 | 5,690,682 | 979895 | 34 מתוך 1,19226 מתוך 1,03812 מתוך 233 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 45.9% | 42.0% | 0.2% | 9.1% | 61.3% | 14,561 | קדימה 24.8% |
| 2009 | 61.2%▲15.3 | 36.2%▼5.8 | 0.2%±0.0 | 0.4%▼8.7 | 64.7% | 15,929 | הליכוד 31.5% |
| 2013 | 58.0%▼3.2 | 36.5%▲0.3 | 0.1%▼0.1 | 3.6%▲3.2 | 67.9% | 17,599 | הליכוד ביתנו 30.0% |
| 2015 | 56.7%▼1.3 | 30.8%▼5.7 | 0.0%±0.0 | 12.2%▲8.6 | 74.5% | 21,895 | הליכוד 34.5% |
| אפר׳ 2019 | 62.0%▲5.2 | 32.2%▲1.4 | 0.1%±0.0 | 5.2%▼7.0 | 74.6% | 24,483 | הליכוד 40.2% |
| ספט׳ 2019 | 57.0%▼5.0 | 36.6%▲4.3 | 0.1%±0.0 | 5.8%▲0.5 | 74.1% | 24,541 | הליכוד 37.8% |
| 2020 | 62.4%▲5.4 | 37.2%▲0.7 | 0.1%±0.0 | – | 74.9% | 25,019 | הליכוד 45.6% |
| 2021 | 59.4%▼3.0 | 39.1%▲1.9 | 0.0%±0.0 | – | 71.0% | 24,572 | הליכוד 37.3% |
| 2022 | 62.4%▲3.1 | 35.9%▼3.2 | 0.1%±0.0 | 0.0% | 75.6% | 28,426 | הליכוד 36.4% |
| 2026 | 57.8%▼4.6 | 37.1%▲1.2 | 0.1%±0.0 | 4.4%▲4.4 | 79.9% | 31,802 | הליכוד 35.7% |
מפקד 2022
| יבנה | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 54,980 | 9,601,720 | 979795 | 36 מתוך 1,16228 מתוך 1,02712 מתוך 229 |
| תושבים לקמ״ר | 8,940 | – | 959694 | 54 מתוך 1,16242 מתוך 1,02715 מתוך 229 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | חילוני | חילוני | ||
| גיל חציוני | 32 | 30 | 494332 | 534 מתוך 1,162519 מתוך 1,027144 מתוך 229 |
| בני 65 ומעלה | 11.7% | 12.4% | 585447 | 476 מתוך 1,151465 מתוך 1,016119 מתוך 229 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 26.7% | 25.8% | 362922 | 736 מתוך 1,159732 מתוך 1,027179 מתוך 229 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 13.2% | 25.3% | 333333 | 678 מתוך 1,012669 מתוך 1,003148 מתוך 221 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 120,000 | 104,300 | 524625 | 561 מתוך 1,160557 מתוך 1,027171 מתוך 229 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 81.0% | 69.8% | 476 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- שכונות (7)
- נאות אשכול · נאות בגין · נאות בן גוריון · נאות רבין · נווה אילן · רמות בן צבי · רמות ויצמן
- אזורים סטטיסטיים (13)
- היישובים הקרובים
- כפר הנגיד 1.7 ק״מ · בן זכאי 2.4 ק״מ · גאליה 2.9 ק״מ · בית גמליאל 3.2 ק״מ · בניה 4.0 ק״מ